Rybník V Kopaninách

06.03.2020

Spolek TrojHáček

Bylo, nebylo. Dovolte nám. abychom se představili. Jsme spolek TrojHáček, parta bláznů, která svět, alespoň ten Borovský, vidí trošku jinak. Prvotním nápadem celého projektu byla myšlenka, později projekt Háček, kterému nikdo nevěřil, možná i proto, že ho skoro nikdo neznal. První narozeniny jsme oficiálně slavili 11. 1. 2012.

Vše je o duši, o srdci, o lidech, kteří ji vtisknou a vytesají do základů celé společnosti, také o místech a snech. My to místo našli, ukrývalo se za humny - neudržovaný rybník, který pustl a zarůstal rákosím, ovšem místo, které mělo své vlastní kouzlo. Tedy TrojHáček a jeho tři základní pilíře jsou o lidech, snech, myšlenkách a místech. Tím směrem se snažíme rybník V Kopaninách udržet i rozvíjet, aby žil s lidmi, kteří ho navštěvují, kteří mu jakkoliv pomáhají, aby byl místem krásných setkání, loučení i chvil, na které se nezapomíná, to vše ruku v ruce s ochranou přírody a šetrností k tak krásnému kousku naší boroviny, jakou zde máme.

Všichni víme,že aby vše rostlo, je potřeba nejprve zasadit, poté sklidit a opět zaset, abychom i my rostli a rybník si udržel charakter relaxační zóny. Máme v plánu ho dále rozvíjet, pomoci zadržet vodu v krajině, akumulovat tolik nepřeberných druhů fauny a flóry, které zde máme, a hlavně být těmi stejnými blázny jako na začátku.